Kurtki Varsity znów są modne tej jesieni

Kurtki Varsity, nie mówiłam ostatnio jak bardzo je kocham. Uwielbiam ten styl od tak dawna i nosiłam jedną przez wiele lat.

Zawsze były w pobliżu, ale przez lata jakby wchodziły i wychodziły z mody pod względem popularności.

Jest jesień i znów są modne, więc pomyślałam, że założę jedną z moich, którą mam od wieków.

To było mniej więcej w czasie, gdy założyłam tego bloga modowego, że naprawdę się w nich zakochałam. Zdobyłem nawet autentyczną amerykańską kurtkę Letterman. Ciężka wełna meltonowa, rękawy z prawdziwej skóry, ma to wszystko. Ale dla tego stroju, poszedłem do mojej bawełnianej kurtki varsity.

Ta jest z Franklin And Marshall. Jest z czasów świetności marki, dostałem ją lata temu. To było, gdy marka miała więcej luksusu, i ma Made In Italy tag na, wskazując jakość rzemiosła tego kawałka.

Ma czerwony korpus, kremowe/off białe rękawy i wykończone czarnymi i białymi paskami.

Co sprawia, że kurtka Varsity?

Jest kilka kluczowych elementów dobrej kurtki varsity. Przede wszystkim jest to długość. Są to kurtki o długości bombera. Następnie są wszystkie fajne detale.

Rękawy i dół są zazwyczaj elastyczne i mają prążkowany charakter, a także zazwyczaj stylizowane są na paski. Kołnierz również jest dopasowany, co nadaje kurtce bardziej jednolity charakter.

Jak widać na moim zdjęciu, dół, rękawy i kołnierz są czarne z dwoma białymi paskami. Uwielbiam takie detale.

Do tego dochodzi sposób zapinania, czyli guziki. Kurtki zapinane są na guziki w stylu 'popper'. Zazwyczaj 2 u podstawy, z około 5 lub 6 idącymi do góry. Czasami są też w kontrastowym kolorze, co dobrze podkreśla marynarkę.

W mojej kurtce guziki są białe, które dobrze komponują się z czerwonym korpusem.

Muszę też powiedzieć o kieszeniach ze ściągaczami. Absolutny znak rozpoznawczy i klasyczny element tych kurtek. Moje są w kontrastowym kolorze, pasującym do rękawów.

Varsity jacket czy kurtka z daszkiem?

Ludzie używają zamiennie terminów varsity jacket i baseball jacket, ale można o nich myśleć inaczej. Dla rozróżnienia, kurtki baseballowe mają rękawy i korpus w tym samym kolorze, natomiast kurtka varsity ma rękawy kontrastujące z korpusem.

Jak widać w mojej, mam kremowe/off white rękawy z czerwonym korpusem. Mam też całkowicie marynarską kurtkę "bejsbolówkę".

Wiele osób po prostu używa tych samych słów na określenie tych samych kurtek, ponieważ są one niezwykle podobne. Nie zdziw się więc, jeśli zobaczysz, że terminologia baseball jacket, varsity jacket i letterman jacket jest używana do tej samej rzeczy.

Jak stylizowałam tę kurtkę?

Jest to naprawdę łatwa rzecz do stylizacji. Ze względu na swoją historię w sporcie, kurtka ta jest bardziej swobodna niż smart casual. Ja po prostu nosiłem ją z białym T Shirtem i czarną parą chinosów i strój był gotowy.

Wykonana jest z grubego materiału bawełnianego w rodzaju bluzy, tak miękkiego w dotyku. W przeciwieństwie do mojej ciężkiej kurtki letterman, ta nie ma podszewki i jest lżejsza, ale nadal jest wystarczająco solidna na łagodne i chłodne temperatury.

Jeśli chodzi o jesienne trendy, to bardzo lubię takie kurtki. Nie są one tak ciepłe jak płaszcz czy kurtka, ale jeśli pogoda nie jest zbyt zła i okazja tego wymaga, jest to styl, który naprawdę lubię nosić.

Zazwyczaj noszę tę kurtkę rozpiętą, choć można ją też zapiąć na guziki.

Na ten temat

Daj mi znać, co myślisz o kurtkach varsity. Modny typ kurtki bomber, czy zbyt swobodny? Jeśli pogoda się utrzyma, mam nadzieję, że będę mogła nosić je częściej w tym sezonie.

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl