Co można kupić molowi książkowemu w prezencie? Propozycje, które są nietypowe

Szybko zbliżają się święta, czas w roku, w którym obdarowujemy prezentami najbliższych przyjaciół i rodzinę. W tym gronie zapewne znajdzie się co najmniej jeden zapalony czytelnik. Łatwo jest zadowolić zapalonych czytelników. Wszystko, co trzeba zrobić, prawda? Czy nie jest to po prostu kwestia kupienia im dobrej książki? Teoretycznie jest to proste zadanie. W praktyce sytuacja może być skomplikowana. Co w sytuacji, gdy użytkownik jest już właścicielem danego tytułu? Czy dana osoba ma bardzo wyrafinowany gust? W tym artykule zebraliśmy kilka najciekawszych propozycji, które z pewnością przypadną do gustu każdemu bibliofilowi.

Najlepiej sprzedające się tytuły w uaktualnionym wydaniu

Miłośnik książek może być nie tylko czytelnikiem, ale i kolekcjonerem. Jeśli obawiasz się, że osoba, której chcesz podarować książkę, ma ją już na swojej półce i nie chcesz ryzykować, że będzie ją miała, możesz zamówić jej wyjątkową wersję, która jest wzbogacona o piękne ilustracje, grafiki i inne dodatki. Nawet najbardziej oddani kolekcjonerzy książek nie mogą sobie pozwolić na posiadanie każdej limitowanej edycji.

Znasz swoją zaprzyjaźnioną "księgarkę", która zawsze jest gotowa do pomocy, uwielbia z pasją czytać dzieła Jane Austin i Charlotte Bronte? Podaruj jej pod choinkę limitowaną edycję klasycznej angielskiej powieści w twardej oprawie i z ilustracjami. Ciekawą propozycją jest ponadczasowe dzieło Louisy A. Maj - "Małe kobietki", w eleganckiej szacie graficznej, od Wydawnictwa MG. Złote wydanie "Gry o tron" G.R.R. Martina, wydane przez Zysk i S-ka, to gratka dla miłośników fantasy. Zawiera ono bowiem rysunki. Natomiast fan klasyki uśmiechnie się na widok ilustrowanego wydania "Les Miserables" Wiktora Hugo.

Kultowa seria

Wielotomowa seria obejmująca nauki ścisłe, filozofię, humanistykę lub inne tematy to kolejny świetny pomysł na prezent. Najlepiej wybrać najnowsze wydania książek popularnonaukowych, aby uniknąć nieaktualnych informacji i danych.

Świetnym przykładem jest seria "50 Idei, które powinieneś znać". W jej ramach ukazało się kilkanaście książek. Poruszają one tematy, które interesują każdego aspirującego erudytę. Tematyka obejmuje nauki ścisłe takie jak psychologia i matematyka, etyka, sztuka i genetyka.

Ten prezent spodoba się każdemu, kto lubi czytać i chce poszerzać swoje horyzonty. Z łatwością dopasujesz tematykę książki z tej serii do zainteresowań osoby obdarowanej, wybierając tytuł z serii.

Jeśli wiesz, że Twój mól książkowy kocha również sztukę, możesz podarować mu tom z kolekcji Storytelling on Art. Ta ciesząca się dużym uznaniem kolekcja oferuje fascynujące spojrzenie na sztukę różnych epok, od starożytności po współczesność. Autorka tej serii uczy czytelników rozszyfrowywania obrazów poprzez ich oglądanie. Pokazuje, jak podejście malarza do danego tematu może się różnić w zależności od czasu, w którym tworzył, a także od jego osobistych cech i doświadczeń.

Nowości wydawnicze

Idealny prezent można znaleźć również przeglądając najnowsze produkty na rynku. Dobrą wskazówką mogą być aktualne trendy i tematy, które budzą ogólne zainteresowanie. Dobrym przykładem nadchodzących pozycji jest "Radioaktywny" Alana Perkinsa, zbiór prawdziwych historii i faktów o zagrożeniach związanych z promieniowaniem.

Miłośnicy mody pokochają czytanie o świecie high-fashion w "Dyktatorach mody: Wzloty, upadki, skandale" Iwony Kienizler, nowej premierze od Wydawnictwa Lira. Świetną opcją są też książki podróżnicze i kulinarne. Możesz również sprawdzić "Around the World" dla niektórych najnowszych wydań. Świetną książką jest "An Unabridged Guide to Culinary Arts" Anthony'ego Bourdaina i Laurie Woolever.

Piękne albumy o ulubionej tematyce

Pięknie wykonany album na ulubiony temat może być przemyślanym prezentem dla miłośnika książek. Na półkach chętniej znajdziemy te, które przedstawiają fotografie zwierząt, psów, kotów, koni, prac plastycznych. Niektóre fotografie dostarczają informacji o przedstawionych zwierzętach, przedmiotach czy osobach, inne zaś mają charakter czysto estetyczny. Solis posiada kolekcję dzieł Gustava Klimta.

Gadżety, które sprawią przyjemność czytelnikom

Dla bibliofilów dostępnych jest wiele gadżetów. Są to między innymi spersonalizowane zakładki do książek, kubki do trzymania ulubionego gorącego napoju, podpórki do książek czy ozdobne naklejki z ekslibrisami. Jeśli z jakiegoś powodu chcesz uniknąć kupowania książek, możesz zdecydować się na inne arcyciekawe akcesoria. Jeśli Twój ulubiony mól książkowy chce spróbować swoich sił w samodzielnym pisaniu, z pewnością ucieszy się także z pięknego dziennika lub notesu.

Gdzie można zamówić książki na prezent?

Księgarnia internetowa PWN posiada szeroki wybór wszystkich lektur, które zostały wymienione w tym artykule. W tym sklepie internetowym znajdziesz również gry planszowe, zabawki i książki dla dzieci. Podaruj przemyślane prezenty swoim bliskim i wywołaj uśmiech na ich twarzach!

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl