Czy można być za starym na streetwear? Odpowiedzi na wasze pytania

Jaka jest granica wieku dla streetwearu?

Streetwear istnieje już od dawna, a poszczególne marki są na czele tego trendu od 10 lub więcej lat. Wszyscy teraz dorastamy lub dorastamy, więc pojawia się pytanie, czy można być za starym na odzież uliczną?

Przede wszystkim, nie ma twardych i szybkich zasad, jeśli chodzi o decyzję, co nosić. Jest jednak kilka rzeczy, które warto wziąć pod uwagę, gdy chcesz skompletować jakikolwiek strój. Jeśli chodzi o streetwear, jest kilka rzeczy, o których możesz chcieć pomyśleć. Są to:

  • Twój wiek
  • Jak młody jesteś jak na swój wiek (ogólne spojrzenie na życie)
  • Jak młodo wyglądasz jak na swój wiek
  • Twój budżet
  • Twoja praca
  • Gdzie widzisz siebie w życiu
  • Okazje, przy których nosisz odzież uliczną

Czym jest odzież uliczna?

Po pierwsze, powinniśmy zapytać, co to jest streetwear, abyśmy wiedzieli, o czym mówimy, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Streetwear to swobodna odzież, która jest stylizowana na modę uliczną i powstała z wielu różnych subkultur; od surfingu i skatingu w Kalifornii, po sceny muzyczne takie jak hip hop i punk, a także modę uliczną z kluczowych miast na całym świecie, w szczególności z takich miejsc jak Tokio i Nowy Jork.

Pochodzi ona głównie z odzieży sportowej i marek sportowych, jest zazwyczaj ponadgabarytowa i workowata, z naciskiem na luźną odzież, taką jak T-shirty, bluzy, trenerzy i czapki z daszkiem.

W ostatniej dekadzie lub tak, luksusowe i high-end marki zostały utworzone, a inne, które już istniały, przyjęły ten styl, który stał się coraz bardziej popularny. Powstały takie terminy jak Luxe sportswear (aka luxury sportswear).

W high-endzie mamy takie marki jak Off White, Comme Des Garcons i A Cold Wall. Luksusowe marki modowe, które przeszły na streetwear, takie jak Gucci, Versace, Saint Laurent czy Valentino, również weszły w ten trend.

Nie zabrakło również niedrogich, oldskulowych marek, takich jak Adidas Originals, Kappa i Champion, by wymienić tylko kilka z nich. Jeśli lubisz rzeczy bardziej stonowane, styl skandynawski może być drogą, którą należy podążać, z takimi markami jak Acne Studios, NN07 i Norse Projects.

Czy jesteś za stary?

Ogólnie rzecz biorąc, Streetwear to gra dla młodych ludzi. Jeśli jesteś nastolatkiem lub masz od 18 do 35 lat, to jesteś w idealnym przedziale wiekowym dla streetwearu. Z wiekiem Twój styl może ewoluować, ze względu na styl życia lub to, jak widzisz siebie, gdy się starzejesz.

Możesz zacząć nosić więcej garniturów, ubierać się bardziej elegancko w codziennych sytuacjach i może być mniej okazji do noszenia streetwearu, w zależności od Twojego stylu życia.

Jak młodo wyglądasz (i jak się czujesz)

Jeśli wyglądasz młodo, masz młodzieńczy wygląd i czujesz się jak młody facet, możesz nosić streetwear doskonale. Jeśli jesteś jak ja, po trzydziestce i wciąż pytają Cię o dowód osobisty, prawdopodobnie wyglądasz młodo i możesz pozwolić sobie na młodszy ubiór.

Jeśli ubierasz się w stylu lat 20-tych i możesz to zrobić, streewear jest fajny. Musisz mieć również młodą osobowość, jeśli nie czujesz się komfortowo nosząc swobodne ubrania, to nie jest to dla Ciebie.

Jeżeli jednak wyglądasz na osobę po 40-tce lub jesteś po 40-tce, to prawdopodobnie nadszedł czas, aby przestać nosić streetwear jako swój codzienny styl, zwłaszcza jeżeli jesteś na etapie, w którym chcesz być traktowany poważnie.

Odpowiednia okazja dla streetwearu

Podobnie jak w przypadku każdego innego trendu stylistycznego lub decyzji, którą podejmujesz, jeśli chodzi o ubranie, tak i w przypadku ubioru, okazja lub nawet okazja odgrywa ogromną rolę w tym, co nosić.

Streetwear jest super laid back i swobodny styl ubierania się, więc można dość łatwo nosić go, jeśli jesteś młody, w ciągu dnia, zwłaszcza jeśli jesteś w szkole lub college'u, lub po prostu włóczyć się po mieście. Można oczywiście nosić go podczas relaksu w domu też, lub każdy inny relaksujący i laid back ustawienie.

Prawdopodobnie nie będzie to akceptowalne w pracy, a jest to szczególnie prawdziwe, gdy się starzejemy. Z wiekiem prawdopodobnie dostajemy lepsze prace, a nawet jeśli nie, to ubieramy się starzej. Jesteśmy bardziej dojrzałymi facetami i chcemy mieć ten dojrzały wygląd.

Ubieranie się w wieku 30 lat jest szczególnie zabawne, ponieważ jesteś poza młodymi 20-tkami, ale nie w 40-tkach, więc nadal możesz włączyć elementy młodej mody do swojego stylu.

Twój budżet i nadążanie za trendami

Streetwear i marki poruszają się szybko, nie ma co do tego wątpliwości. Kiedy nosisz coś fajnego w tym sezonie, w następnym sezonie pojawi się zupełnie nowy "must have" w postaci streetwearu. Ponieważ trendy dotyczą zwykle logo lub grafiki i noszenia tego, co jest fajne, będziesz w stanie zauważyć, czy ktoś nosi stary, nieaktualny projekt, który był popularny rok temu.

Jeśli chcesz czynnik cool, uzyskać najnowszy sprzęt i pozostać w trendzie, będzie to oznaczało aktualizację garderoby dużo, utrzymywanie się na bieżąco z najnowszymi wydaniami i mieć budżet, aby to zrobić. Wiele marek jest drogich, więc posiadanie budżetu, aby nadążyć, może być wyzwaniem.

Jest to przeciwieństwo noszenia podstawowych rzeczy premium, gdzie możesz wydać dużo pieniędzy na najlepsze luksusowe rzeczy, jednak będą one trwać przez lata i są zazwyczaj proste i ponadczasowe.

Stonowana odzież uliczna jest fajna

Streetwear występuje w tak wielu różnych formach. Od ogromnych logotypów i powtarzających się wzorów po jaskrawe, odważne kolory, ale na tym nie koniec. Wciąż możesz dać czadu z niektórymi markami streetwearowymi, które robią rzeczy nieco bardziej subtelnie.

Mała grafika, mały branding i logo oraz małe napisy są kluczem i zyskują na popularności. Małe serce Comme Des Garcons T Shirt może być doskonale i nie będzie wyglądać nie na miejscu na kogoś w ich trzydziestu lat.

Jeśli kochasz streetwear i chcesz go nosić bez wyglądania nie na miejscu, zdobądź kilka podstawowych kawałków, które kochasz, takich jak tees, bluzy i dżinsy, i upewnij się, że logo i branding są subtelne i stonowane.

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl