Jak zmiana pytań, które zadajesz, może zmienić Twoje życie i karierę?

Czy wiesz, że zadawanie właściwych pytań może zmienić Twoje życie na zawsze? Jak zmiana zadawanych pytań może zmienić Twoje życie? Możemy wpływać na nasze myślenie i nasze działania za pomocą pytań. Możemy wpływać na przyszłość zadając pytania, które doprowadzą nas do upragnionych celów i sukcesu.

"Ludzie często nie są świadomi głębokiego wpływu, jaki ich wewnętrzne pytania mają na ich doświadczenia i życie. Możesz osiągnąć zupełnie nowe rezultaty, zmieniając swoje pytania". David Rock i Linda J. Page

Jakie pytanie powinieneś sobie zadać? Anthony Robbins był pionierem w badaniach nad psychologią zmiany. Ponad połowę swojego życia poświęcił na pomaganie innym w odkrywaniu i rozwijaniu ich unikalnych sił i możliwości. W swojej książce Letters From A Friend pisze, że zadawanie właściwych pytań pomogło mu odmienić swoje życie. Przestał pytać: "Dlaczego życie jest dla mnie niesprawiedliwe?". Dlaczego nic nigdy nie układa się po mojej myśli? Zamiast tego zaczął zadawać sobie pytania, które dostarczyłyby mu użytecznych odpowiedzi.

"Najlepszym sposobem jest kontrolowanie obiektu skupienia poprzez pytania". Anthony Robbins

Odpowiedź znajduje się w pytaniach. Jak zmiana zadawanych pytań może zmienić Twoje życie i karierę?

Pytania, które warto zadać w trudnej sytuacji

Anthony Robbins zaczął od zadawania pytań w celu rozwiązania problemów. Pomagają one odnaleźć i ostatecznie znaleźć rozwiązanie trudnej sytuacji.

Jaka jest korzyść z danego problemu? Co należy poprawić, 2.
Co jestem gotów zrobić, aby to zrealizować?
Co jestem skłonny przestać robić, aby sprawy zaczęły iść po mojej myśli?
Jak mogę uczynić moje życie bardziej przyjemnym poprzez robienie niezbędnych rzeczy, aby zaczęły się one dla mnie dziać?

Robbins mówi, że jeśli masz problemy z odpowiedzią na te pytania, Robbins sugeruje użycie słowa "mógłbyś". Na przykład: "Co mogłoby uczynić mnie szczęśliwym w mojej obecnej sytuacji?" ".

Pytania poranne i wieczorne

Anthony Robbins ma listę, którą zadaje sobie każdego ranka, zanim wstanie z łóżka, oraz kilka pytań, które zadaje każdego wieczoru tuż przed pójściem spać. Te pytania pozwalają mu czuć się dobrze przez cały dzień, a także na koniec dnia.

Pytania na dobry początek dnia

Co sprawia, że jestem szczęśliwy? Co teraz wyzwala moje szczęście? W jakim stanie jestem, gdy to się dzieje?
Co powoduje moje podniecenie? Co mnie teraz ekscytuje? W jakim stanie jestem?
Co dokładnie powoduje, że jestem dumny? Co jest dokładną przyczyną mojej dumy? Jaki jest stan, w którym jestem, kiedy mam dumę?
Za co jestem wdzięczny? Co dokładnie sprawia, że jestem wdzięczny? W jakim stanie jestem?
Co daje mi radość i przyjemność w moim życiu? Co daje mi radość w tej chwili? W jakim stanie jestem?
6. W co wierzę i czemu chcę się poświęcić? Czemu dokładnie się poświęcam? W jakim stanie mnie to stawia?
Kogo kocham? Kto mnie kocha? Kto jest moim kochankiem? W jaki stan mnie wprowadza?

Pytania na dobry wieczór

Co dokładnie dałem dzisiaj? Co dałem dzisiaj z siebie? W jaki sposób?
Czego się dzisiaj nauczyłem
3. Jak dzisiejszy dzień poprawił jakość mojego własnego życia? Jak mogę to wykorzystać jako inwestycję w przyszłość?

"Te pytania sprawiają, że czuję się lepiej". Mogą pomóc Ci zmienić nastawienie i zmienić Twoje życie. Anthony Robbins

Posłowie

Codziennie zadajemy sobie wiele pytań. Pytania te określają, na czym się skupiamy, nasze myśli i uczucia. Nasze nastawienie lub stan odpowiada za kształtowanie naszego postrzegania ewentualnego działania lub możliwości. Zmieniając i realizując nasze pytania, możemy kontrolować i zmieniać nasze zachowania.

Pytania otwierają nasze umysły i serca. Uczymy się, wiążemy i tworzymy poprzez pytania. Stajemy się bardziej inteligentni, wydajni i uzyskujemy lepsze wyniki. Zmieniamy nasze podejście i odchodzimy od łatwych odpowiedzi i ustalonych opinii na rzecz ciekawości, otwartych rozmów i głębokich pytań, które torują drogę do innowacji, współpracy, eksploracji i odkryć. Możesz być pewny swojego potencjału, zadając sobie pytanie: "Jakie są największe możliwości, które mogę sobie wyobrazić?". ".

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl