Massimo Dutti płaszcz marynarski: Jesienno-zimowy niezbędnik w szafie

Mamy już jesień i chciałam kupić sobie nowy, elegancki płaszcz.

Chciałam coś, co będzie bardziej uniwersalne, coś, co będę mogła nosić w ciągu dnia, na wieczorne wyjście i ogólnie w każdej chwili.

Szukałem marynarki i wybrałem marynarkę Massimo Dutti, która naprawdę mi się podoba.

Jest to zdecydowanie jeden z tych jesiennych niezbędników, które widzę, jak noszę przez wiele lat.

Byłem tak podekscytowany, że chciałem się nim od razu podzielić, więc nawet nie usunąłem jeszcze szwów!

Oto wszystko, co musicie wiedzieć o tym płaszczu.

Jak wiecie, mam już camelowy płaszcz i uwielbiam go. Jednym z problemów z tym kolorem jest to, że czasami ciężko go z czymś sparować.

Jest to dość sezonowy kolor i będzie wyglądał dobrze tylko z niektórymi kolorami.

Dlatego tym razem chciałam wybrać kolor podstawowy. Uwielbiam zarówno szary, jak i granatowy, ale w przypadku tego płaszcza zdecydowałam się na marynarkę.

Mam inne szare ubrania, takie jak moja szara bluza ARKET, którą możecie zobaczyć tutaj, a także szary roll neck i inne jaśniejsze kolory, które będą pasować do tego płaszcza.

Ciemne kolory również się sprawdzą, nadając każdemu strojowi ogólny ciemny wygląd, który sprawdza się jesienią i zimą. Myślę, że wybór koloru navy jako koloru tego płaszcza był dobrym wyborem.

Jeśli chodzi o markę, wybrałam Massimo Dutti. Jeśli nigdy nie słyszeliście o tej marce, jest ona własnością tej samej firmy, która posiada takie marki jak Zara i Bershka, ale ta marka jest bardziej ekskluzywna.

Nawet jeśli nazwa jest włoska, marka jest hiszpańska. To jest bardziej z rynku i wyższego końca wysokiej mody ulicy, z lepszych tkanin i materiałów są używane, z bardziej współczesnym czuć do nich.

Rozważałam kilka innych marek, mianowicie H&M i Uniqlo, które oferowały tańsze alternatywy. Jednak zdecydowałem się wydać więcej i wybrałem tę.

Jaka jest jakość?

Płaszcz jest w całości wełniany, przy czym 95% stanowi wełna, a 5% kaszmir. Jest wykonany z delikatnej włoskiej wełny, a wyprodukowano go w Egipcie. Mogę szczerze powiedzieć, że jakość jest naprawdę dobra.

Przede wszystkim jest super miękki w dotyku. Jest to naprawdę odczuwalne i w porównaniu z moim camelowym płaszczem, ma przewagę w dotyku.

Jest on również podszyty. Ogólnie rzecz biorąc, stwierdziłem, że większość płaszczy ma podszewkę, a nie jest bez podszewki, więc nie jest to niespodzianka, ale podszewka jest również dobra.

Jak wiadomo, dopasowanie jest wszystkim, jeśli chodzi o styl. To był właściwie jeden z powodów, dla których ten płaszcz wybrał mnie spośród innych marek. Jest to wąski krój, który preferuję w większości rzeczy.

W odzieży wierzchniej można uzyskać naprawdę duże i ponadwymiarowe ubrania, które w pewnym sensie psują ogólny wygląd, jeśli inne ubrania są bardziej dopasowane. Czasami może to być dobra rzecz.

Lubię zimowe płaszcze, które są znaczące, stawiając funkcję przed wszystkim innym.

W przypadku tego płaszcza chciałam czegoś eleganckiego o bardziej formalnym wyglądzie. Cieszę się, że ten płaszcz to robi i myślę, że naprawdę wycina ładną sylwetkę.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, płaszcz ma wiele. Otwór na guziki blisko klap, dwie kieszenie po każdej stronie płaszcza, jak również kieszeń na piersi, która może być wykorzystana na kieszonkę, a także kieszenie wewnętrzne.

I oto macie, mój marynarski płaszcz Massimo Dutti.

Płaszcz jest wysokiej jakości i ma naprawdę ładny krój. Widzę, że będzie to jeden z moich podstawowych elementów garderoby przez wiele lat. Z pewnością będzie to płaszcz, który będę często nosić w tym sezonie, a tym bardziej, gdy temperatury spadną.

Prawdopodobnie w przyszłości będziecie często widywać ten płaszcz na blogu. Dla mnie, płaszcz jest niezbędny i stanowi część modowych podstaw, jeśli chodzi o ubieranie się na chłodniejsze dni.

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl