Trendy mody AW12 - Kurtka Varsity - Przewodnik dla kupujących

Kurtki Varsity, kurtki baseballowe, kurtki lettermans, te amerykańskie inspirowane kawałki pochodzą z tablicą różnych nazw, ale co to wszystko znaczy, i co powinieneś kupić?

Są one popularne w kulturze amerykańskiej od dłuższego czasu, głównie wśród dzieciaków z college'u i są używane jako kurtki do sportów amerykańskich, zwykle futbolu amerykańskiego. Kiedyś były noszone bardziej jako odzież sportowa, drużyna piłkarska nosiła kurtki, dawała je swoim dziewczynom do noszenia i tak dalej, jestem pewien, że wszyscy widzieliśmy amerykańskie programy telewizyjne i filmy, które to przedstawiają. Jednak po przybyciu na naszą stronę stawu, Europa podjęła zupełnie nowe spojrzenie na kurtki varsity, i stylizowane je, i są teraz obowiązkowe kurtki w szafie każdego.

Jaka jest więc różnica między kurtką Varsity, College, Baseball i Lettermans?

Cóż, trudno powiedzieć. Każda marka nazywa swoje różne kurtki przez różne nazwy, więc jeśli widzisz jeden nazywając go kurtka varsity i inny nazywając go kurtka lettermans ale wyglądają tak samo, prawdopodobnie są. W moim doświadczeniu patrząc znalazłem, że baseball i college kurtki są te z tego samego koloru ciała i rękawów; Są one zazwyczaj te, które są reklamowane jako "College / kurtki baseball". Kurtki Varsity/Lettermans są zazwyczaj te reklamowane z kontrastującymi kolorami ciała i rękawów. Wiadomość jest, aby nie dostać zawieszone na co marki są nazywając je, sprawdzić je i jeśli lubisz je następnie kupić.

Z czego wykonane są kurtki varsity?

To jest kolejna różnica. Oryginalne i prawdziwe kurtki varsity, które są używane w USA są wykonane w 100% z wełny dla ciała, i mają prawdziwe skórzane rękawy. Są one zazwyczaj dość drogie i ważą sporo. Są ciężkie i szczerze mówiąc nie są dobre dla letniego dnia lub nawet łagodnie ciepłej wiosny lub jesieni.

Istnieje kilka alternatyw dostępnych, a moim ulubionym są miękkie bawełniane, czasami nazywane "materiałem na bluzę", ponieważ jest to takie samo uczucie jak bluza. Są one znacznie lepsze do noszenia jako lekka kurtka w ciepłych warunkach, są bardzo lekkie i czują się świetnie. Inną alternatywą są te z woskowego poliestru, za którymi nie przepadam. Bardziej się marszczą i sprawiają wrażenie nieco zbyt plastikowych, czego osobiście nie lubię. Jeśli chcesz skórzany wygląd, ale nie płacić skórzane pieniądze, istnieją pewne dostępne z fałszywej skóry (PU) rękawy, które są dość trochę tańsze niż autentycznej skóry i dać podobny wygląd.

Wzory kurtek varsity - Co sprawia, że klasyczna kurtka varsity?

Istnieje kilka kluczowych punktów projektowych dla kurtki varsity. Jeśli spojrzałeś na kilka, będziesz wiedział, co to jest:

Rękawy/Ciało - Zazwyczaj są to kontrastujące kolory, jest to jeden z kluczowych punktów projektowych w kurtce varsity, jednak niektóre projekty trzymają się tego samego koloru ciała i rękawów.

Kołnierz, mankiety i wykończenie Hem - Są one zwykle wykończone paskami, wiele czasu, dwa.

Kieszenie zwypustkami - Kieszenie są zazwyczaj wypustkami w innym kolorze, najczęściej jest to kolor kontrastujący z kolorem kurtki, czyli taki sam jak kolor rękawów.

Kontrastowe guz iki - Guziki będą kontrastowe, podobnie jak rękawy i kieszenie.

Moje kurtki varsity i baseballowe

Swoją pierwszą kurtkę dostałem w 2010 roku, kiedy stawały się coraz bardziej popularne w modzie i szybko stawały się stylem kurtki, którą trzeba mieć. Są świetne ze względu na nieskończoną liczbę stylów i kolorów, które mają do zaoferowania, możesz mieć 10 osób w pokoju noszących je, ale wszyscy będą wyglądać inaczej. Po dwóch latach od tego wydarzenia, wchodzimy w jesień 2012, a kurtki są nadal tak popularne jak zawsze.

Oto moje obecne trzy kurtki, które mam, każda z nich jest inna na wiele sposobów...

Moja pierwsza była kurtką marki własnej ASOS i ma ten sam kolor ciała i rękawów, zwykle nazywana jest "kurtką z daszkiem". Dostałem ją, ponieważ jest zwykła i planowałem ją spersonalizować, jak widać zrobiłem to. Dodałam swoje inicjały i imię, co moim zdaniem wygląda dobrze. Wykonana jest z "materiału na bluzy", jest lekka i miękka.

Drugim zakupem była niebiesko-biała kurtka varsity. Jest to w 100% autentyczna kurtka varsity i została "wyprodukowana w USA". Jest wykonana w 100% z wełny meltonowej, ma prawdziwe skórzane rękawy i ma podszewkę z kołdry. Jest super luksusowa i premium, i jest bardzo ciężka do noszenia.

Moim trzecim jest czerwona i biała kurtka Franklin And Marshall. Szukałem męskiej czerwono-białej kurtki jak ta przez bardzo długi czas, nie wiele etykiet (jeśli w ogóle) robiło je wtedy, ale znalazłem to i dostałem. Znowu jest wykonana z materiału dresowego i jest lekka i miła w noszeniu.

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl