Czym mogę zastąpić odżywki białkowe?

Wszyscy chcemy być piękni, ale nie chcemy wkładać w to dużo pracy. W kulturystyce nie jest to możliwe. Musisz ciężko trenować i mieć dobry plan żywieniowy. Aby przyspieszyć wzrost mięśni potrzebne są dodatkowe suplementy. Produkty te często określane są jako odżywki białkowe. Białko nie jest dla każdego ze względu na jego smak, cenę i niektóre składniki. Sprawdź, czym możesz zastąpić odżywkę białkową.

Czym są odżywki białkowe?

Od dziesięcioleci sportowcy stosują odżywki białkowe, aby zwiększyć masę mięśniową i poprawić siłę. Pomagają one również szybciej odzyskać siły po intensywnym treningu lub zawodach. Najpopularniejsze rodzaje białek WPC i WPA to.

Białko serwatkowe

Od wielu lat sportowcy i kulturyści stosują hydrolizat białka serwatkowego w celu poprawy swoich wyników. Jest to naturalny suplement diety, który powstaje przy użyciu najbardziej zaawansowanych technik produkcyjnych.

Jest to odżywka wytwarzana z serwatki, zawierająca najwyższy poziom białka. Laktoza i tłuszcz zostały usunięte. Jest to szczególnie korzystne dla trawienia i wchłaniania. Hydrolizat białka serwatki to najlepszy wybór, jeśli szukasz najwyższej jakości. Jest łatwy dla układu pokarmowego i poprawi Twoje samopoczucie oraz intensywność treningu w ciągu dnia. Możesz go kupić w naszym sklepie.

Zamiennik odżywki białkowej

Odżywki białkowe są bardzo pożądane przez osoby, które chcą nabrać masy mięśniowej lub schudnąć. Są one świetnym sposobem na zwiększenie spożycia białka, które jest głównym składnikiem budującym tkankę mięśniową.

Nie każdy jednak może lub chce stosować odżywki białkowe. Co może być tego powodem? Najczęstsze powody to alergia na składnik produktu lub dieta wegańska. Ludzie zwracają większą uwagę na skład i wybierają naturalne produkty bez sztucznych dodatków. Co w takim razie można zastosować zamiast odżywki białkowej do aktywności fizycznej?

Istnieje wiele zamienników białka, ale do najpopularniejszych należą:

  • Białka jaj
  • orzechy
  • Soja
  • Rośliny strączkowe
  • Produkty mleczne (serek wiejski i twaróg)
  • Mleko w proszku

Białko jajeczne to najpopularniejsza odżywka białkowa.

Jajka są doskonałym źródłem białka. Są prawie pozbawione tłuszczu i węglowodanów, ale nadal zawierają wszystkie właściwości białka. Dodaj trochę białek jaj do codziennych posiłków, aby zwiększyć spożycie naturalnego białka. Możesz to zrobić dodając białka jaj do muffinów lub smoothie.

Co może zastąpić białka? Orzechy!

Orzechy mogą być również dobrym sposobem na zwiększenie spożycia białka. Orzechy są świetnym sposobem, aby uzyskać więcej białka w diecie. Ważne jest, aby pamiętać, że orzechy zawierają dużą ilość tłuszczu i kalorii, oprócz ich wielu korzyści zdrowotnych. Osobom, które liczą makroskładniki, zaleca się przeliczenie całego przepisu i dokonanie niezbędnych korekt.

Co mogą jeść weganie, aby zastąpić białko?

Produkty pochodzenia roślinnego są dobrym zamiennikiem białka w diecie wegańskiej. Są to najczęściej soja, groch lub fasola.

Produkty sojowe, w tym tofu, mają wysoki poziom pełnowartościowego białka w 100g. Dlatego też są stosowane jako zamienniki mięsa w dietach wegetariańskich. Są również doskonałym źródłem żelaza, co jest szczególnie ważne dla wegetarian, gdyż wchłanianie żelaza ze źródeł roślinnych nie jest tak efektywne.

Groch i fasola są również dobrym źródłem białka w dietach wegańskich. W internecie można znaleźć wiele smacznych przepisów, ale my polecamy zwrócić uwagę na brownie z fasoli.

Czego można użyć zamiast odżywki białkowej w ciastach?

Kontynuujmy temat ciast. Co można dodać zamiast odżywki białkowej? Najprostszym sposobem jest użycie wspomnianej wcześniej fasoli. Na rynku można znaleźć mąki z fasoli lub grochu, które nadają się do wypieków.

Mleko w proszku to kolejny popularny zamiennik białka, który możesz wykorzystać w ciastach lub koktajlach. Nie zaleca się, abyś używał go zbyt często, ponieważ ma on słabe proporcje odżywcze. Mleko w proszku ma wysoką zawartość kalorii i dostarcza mniej mikroelementów.

W wielu przypadkach lepiej jest pominąć daną odżywkę niż znaleźć jej zamiennik. Stosowanie odżywek białkowych jest wygodne i przynosi wiele korzyści. Zachęcamy do regularnego stosowania tych produktów. Można je znaleźć w naszym sklepie.

Autor

Redakcja "Życie Faceta".

- zyciefaceta.pl